راهنمای انتخاب کاشی آشپزخانه

اناهیتا طاهری  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
راهنمای انتخاب کاشی آشپزخانه
در این مقاله دانستنی ها و نکات مهمی درباره انتخاب بهترین و مناسب ترین کاشی آشپزخانه تهیه شده است اما اگر وقت مطالعه این مقاله را ندارید با ما تماس بگیرید 02140884853تا مشاوران تخصصی وب سایت باکس هرانچه را می خواهید برایتان توضیح دهند و ششما را درانتخاب محصول راهنمایی کنند.

 

اگر می خواهید کاشی یا سرامیک انتخاب کنید باید بدانید تنوع این محصول آنقدر بالاست و تعدد طرح و سایز و نوع لعاب و بافت آنقدر زیاد است که انتخاب را برای شما سخت میکند و احتمالا به همین دلیل هم الان در حال مطالعه این مقاله هستید. هیجان انگیزترین انتخاب کاشی مربوط به آشپزخانه است این فضا در معماری امروزی همیشه جلوی چشم است و زیبایی آن بسیار مهم است. معمولا موارد کاربرد کاشی در آشپزخانه، بین کابینت ها و کف و گاهی دیوارهایی است که کابینت نشده اند. اول باید مشخص کنید کدام فضا ها قرار است کاشی شود و چه ترکیب رنگی استفاده شود.

 

کاشی کف آشپزخانه:

برای کف آشپزخانه بهتر است از مدل های ضدلغزش استفاده کنید چون این محیط به طور مداوم در معرض مواد غذایی چرب و آب خواهد بود و از لحاظ ایمنی مهم است که خیلی لیز نباشد پس شاید لعاب مات یا نیمه مات برای شما مناسب تر باشد. نکته دیگر ابعاد کاشی است بهتر است از سایز های خیلی بزرگ مثل 80*80 یا 60*120 مناسب آشپزخانه نیستند استفاده نکنید. چرا که هرچه کاشی بزرگ تر باشد احتمال لغزش روی آن بیشتر خواهد بود بعلاوه ایجاد شیب به سمت کف شور در سایز های بزرگ ممکن نیست و در صورت ریختن آب کف آشپزخانه، هدایت به سمت کف شور به سختی انجام می شود و از طرفی سایز های خیلی کوچک هم مشکلاتی نظیر جذب آلودگی در قسمت بندکشی دارند پس بهترین انتخاب یک سرامیک سایز متوسط مات یا نیمه مات و ترجیحا رکتیفاید شده است تا بندکشی تا حد امکان نازک شود .

کاشی کف اشپزخانه

کاشی بین کابینتی:

در این قسمت هم باید توجه کنید که کاشی بین کابینتی باید بندکشی ظریف و نازکی داشته باشد چرا که در مجاورت مواد غذایی و به خصوص روغن است و پس از مدتی خط های زرد چرب نمای زشتی به آشپزخانه شما خواهد داد پس باز هم به  سراغ کاشی رکتیفاید یا برش لیزری بروید مگر اینکه بخواهید از بندکشی های دکوری رنگی استفاده کنید که معمولا رنگی متضاد با کاشی دارند و برای این نوع بندکشی بهتر است کاشی را ساده و یا با طرح خلوت انتخاب کنید. نکته دیگر ارتفاع بین کابینت ها است که باید سعی کنید این ارتفاع بخش پذیر بر عرض کاشی باشد تا کمترین برش برای نصب انجام شود و کار یکدست و تمیز باشد به عنوان مثال اگر فاصله کابینت بالا و پایین از هم 60 سانتی متر باشد کاشی 60*20 بهترین انتخاب است چرا که در این ارتفاع دقیقا سه کاشی قرار می گیرد.

کاشی آشپزخانه65هاکا خاکستری پنل

رنگ کاشی ها:

بهتر است برای کف و بین کابینت ها و حتی رنگ کابینت ها یک تم مشخص و هارمونی رنگ مناسب ایجاد کنید تا فضا یکدست و دلنشین و مرتب به نظر برسد برای این امر به شما پیشنهاد می کنیم از کاشی هایی که به شکل پکیج در بازار وجود دارند استفاده کنید که کاشی کف و دیوار و دکور و حاشیه همه در یک پکیج به شما عرضه میشود و انتخاب را بسیار ساده می کنند.

۱۲۱

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

ارتباط با ما

______________

آدرس:تهران،ونک،خیابان شیرازجنوبی،خیابان گرمسار غربی،پلاک 6،طبقه اول

تلفن بانک اطلاعات کاشی و سرامیک (باکس) :  88601988 - 021

ایمیل : Info@baaax.ir

اطلاعات تماس انجمن صنفی کاشی و سرامیک :

تلفن : 02188214264
ایمیل: info@ircps.ir